Menu

Themamiddag ‘Begeleiden en behouden van starters’

In het partnerschap Partners in Opleiding en Ontwikkeling (POO) werken 35 besturen, 375 opleidingsscholen en de Marnix Academie samen aan het opleiden van goede leerkrachten voor het basisonderwijs.

Het POO organiseerde een themabijeenkomst over het begeleiden en behouden van starters.

💭Daniëlle Schreurs nam ons mee in de boeiende belevingswereld van Generatie Z:

De unieke vaardigheden, frisse blik en gedrevenheid van deze generatie zijn enorm waardevol voor onderwijsorganisaties, te meer omdat zij qua generatie het dichtstbij basisschoolleerlingen staan.”

Daarna konden alle aanwezigen deelnemen aan twee gesprekstafels naar keuze. Zo vertelden o.a.:

💭Ragna Morks en Ria Schalkwijk van Kalisto over hun programma voor starters. In samenwerking met SPCO Groene Hart bieden zij ‘young professionals’ twee jaar lang begeleiding, coaching en scholing.

💭 En Margreet van Belzen van PCBO Amersfoort vertelde over diversiteit en inclusie in hun HR-beleid. Ze zorgen voor bewustwording dat de verschillende generaties de organisatie verrijken en iedereen zich daardoor optimaal kan ontwikkelen.

💭 Ook Transvita gaf inhoud aan een gesprektafel: E.H.B.I (Eerste Hulp Bij Invallen). Deborah Steur, vertelde over de voordelen van beginnende leerkrachten die instromen in de vaste pool:

Een doordacht proces met arbeidsomstandigheden die aansluiten bij de behoeften. In de praktijk verder professionaliseren met (maatwerk) begeleiding, flexibiliteit, diversiteit en werkplezier.”

 

Weten wat wij concreet voor jouw starters (en andere onderwijsprofessionals) kunnen betekenen?

📧 info@transvita.nl
📞 030-6008818

Meer informatie over Partners in Opleiding en Ontwikkeling (POO)?

🔎  https://www.marnixacademie.nl/partnerschap

Onze scholen bevinden zich in regio Midden-Nederland: Utrecht, Gelderland, Noord-Holland en Zuid-Holland.